среда, 21 мая 2014 г.


Долина нарцисів – один з найкрасивіших куточків України


Долина нарцисів вважається одним з найкрасивіших і найбільш мальовницих пейзажем на Закарпатті. У період цвітіння в травні щодня сюди приїжджають тисячі туристів з усіх куточків країни і навіть з-за кордону. Це унікальний природний об’єкт, другого такого немає ніде в світі.
Розташована всього в чотирьох кілометрах від старовинного міста Хуста в урочищі Кіреші Долина нарцисів є єдиною в своєму роді. Дикий вузьколистий нарцис – це рідкісна рослина, занесена до Червоної Книги, і тільки тут він росте всього в 200 метрах над рівнем моря. Інші подібні долини можна знайти в Альпах, гірських районах Балканських країн та Румунії, однак вони займають набагато меншу площу і розташовані на висоті близько 2 тисяч метрів над рівнем моря. Тому Долина нарцисів в Хусті і не має аналогів – білі квіткові килими вистилають в період цвітіння нарциса територію більш ніж в 170 гектарів!




                Водопад Деттіфосс (Dettifoss), Ісландія

Це найпотужніший водоспад Європи, спускаючи талі льодовикові води в 44 метрову прірву. Розташований у національному парку Йекульсаурглювур, водоспад Деттіфосс є фаворитом у багатьох любителів ісландської природи.


вторник, 20 мая 2014 г.

Храм Смарагдового Будди. Ват Пхра Кео

Серед визначних пам’яток Таїланду Храм смарагдового Будди займає особливе місце. Це одне з найбільш знаменитих священних місць, розташоване в Бангкоку
Справжньою окрасою храму, який дав йому ім’я – є статуя Будди висотою в 66 сантиметрів. Її створили в 15 столітті, вирізавши з жадєїта. За легендами, раніше смарагдовий Будда був покритий золотими пластинами, і можливо знаходився всередині ще однієї статуї, але зробленої з глини. Протягом року скульптуру Будди одягають в особливі одежу. Звернемося тепер до опису безпосередньо храму. Біля входу мандрівників зустрічають два бронзових лева, привезені з Камбоджі. Навколо споруди можна побачити також безліч загадкових постатей всіляких містичних створінь, двері та вікна розписані дивним візерунками. Всередині відразу ж впадає в очі дуже красивий розпис стін, а так само статуї восьми королів династії Чакри в натуральну величину. Сам же смарагдовий Будда неодноразово подорожував по світу, був у Лаосі, Камбоджі та інших країнах. Лише в 1784 році скульптура зайняла своє місце в спеціально побудованому Ват Пхра Кео

Річка Алатна – одна з шести диких і сценічних річок, що частково протікають в межах кордонів арктичного Національного парку Gates, що на Алясці. Алатну називають однією з найкрасивіших річок у Сполучених Штатах. Вона бере свій початок від центрального Хребта Брукс, поточного через Гори Ендікотт, Озеро Circle, Піки Аррігетч і озеро Такахула, перш, ніж увійти в Пагорби Хелпміджек. Остання частина річки продовжує протягом через Пагорби Alatna, до злиття з річкою Койукук, близько невеликий села Allakaket. Перші 40 км Алатни дрібні і скелясті, вона дозріває близько Такахули і озера Серкл, стаючи більш глибокої і звивистою, в той час як пейзаж повертається від вершин гори в горбистий арктичний ліс. Згідно путівника по річках Аляски, ця річка становить 296 км завдовжки від витоків до Аллакакет і в 220 км від Озера Серкл до Аллакакет.

Хуаншань, священні гори Китаю, об’єкт виняткової природної краси 



Гори Хуаншань виникли в мезозойську еру, приблизно 100 мільйонів років тому. У четвертинний період ландшафт був змінений під дією льодовиків, які залишили скелі різної форми.
Сучасну назву Хуаншань (Жовті гори) вони отримали завдяки поетові Лі Бо в 747 році. Висота 77 вершин у цій гряді перевищує 1000 м. Три найвищих піки: Пік Лотоса (Лянь Хуа Фен, 1,864 м), Пік Світу (Гуаньміндін, 1,840 м) і Пік Небесної Столиці (Тяньдуфен, 1,829 м)
Хмари нерідко виявляються нижчими вершин і це створює світлові ефекти, наприклад “Світло Будди”, або Глорія (кругова веселка), і “Хмарне море”. Біля підніжжя “Піка пурпурної хмари” є термальні джерела зі стійкою 45-градусною температурою.

Мальовничі гори Улін’юань (Китай)

Гори Улін’юань в Національного паркупокриті зеленими шапками заростей. Деякі особливо примітні скелясті піки Улін’юан Чжанцзяцзе – видовище незабутнє. Кам’яні стовпи, що здіймаються вгору над тропічними джунглями на сотні метрів, ь мають свої назви, але з недавніх пір у цій мальовничій місцевості з’явилося і інше найменування – ширяючі гори планети Пандори, а одній горі, піку Цзянькуньчжу, навіть дали друге ім’я – «Алілуя, Аватар».




вторник, 13 мая 2014 г.

Блакитна лагуна (Blue Lagoon) – відомий геотермальний курорт і один з головних символів Ісландії. Єдине на планеті місце подібного роду, що привертає щорічно сотні тисяч туристів. Розташована Блакитна лагуна на півострові Рейкьянес в південно-західній частині Ісландії, утвореному головним чином з пористої лави. Лава настільки нещільна, що морська вода просочується крізь неї. Завдяки цьому процесу глибоко під землею утворюються цілі резервуари, наповнені гарячою геотермальною морською водою.


суббота, 29 марта 2014 г.

Є на карті світу такі місця, дивлячись на які перехоплює подих.
Одним з таких місць є озеро Синевір з кришталево чистою водою, в яку так і хочеться зануритися з головою.
Озеро Синевір – гірське озеро в Карпатах на висоті 989 метрів над рівнем моря, Україна.





 Венеція -одне з найунікальніших місць    не тільки в Італії, але й у всій Європі. 
Немає сумнівів, що і Венеція входить в список найкрасивіших міст Європи. Це місто вважається не тільки одним з найоригінальніших, але і романтичних. Адже місто розташоване на воді, і пересуватися доводиться по вузеньких вуличках на човнах, що дивує, захоплює і нікого не залишає байдужим.

вторник, 18 марта 2014 г.

Тадж-Махал, Індія
Тадж-Махал в Індії є одним з чудес світу і одним з найкрасивіших мавзолеїв. Тадж-Махал являє собою п'ятибанну споруду заввишки 74 метрів на платформі, з 4 мінаретами по кутах (вони злегка нахилені в бік від усипальниці для того, щоб у випадку руйнування не пошкодити її), до якого примикає сад з фонтанами і басейном.
Стіни викладені з полірованого напівпрозорого мармуру (привозили на будівництво за 300 км) з інкрустацією з самоцвітів. Були використані бірюза, агат, малахіт, сердолік ... Мармур має таку особливість, що при яскравому денному світлі він виглядає білим, на зорі він виглядає рожевим, а в місячну ніч сріблястим.
На будівництво комплексу було запрошено більше 20 000 майстрів з усіх кінців імперії, а також майстри Середньої Азії, Персії та Близького Сходу. На іншому березі річки повинна була розташовуватися будівля-близнюк з чорного мармуру, але вона не була добудована. З'єднувати ці дві будівлі повинен був міст з сірого мармуру.

среда, 12 марта 2014 г.

Уздовж узбережжя Ла-Маншу в англійському графстві Східний Суссекс розташований дивовижний державний заповідник – прямовисні скелі крейдяні Сім Сестер.
«Сім Сестер» – це зникаюче чудо природи. Хвилі поступово розмивають крейдяну породу, через що відбуваються обвали. Деякі фахівці вважають, що зрештою ці дивовижні скелі можуть завалитися. 
Ці скелі виглядають дійсно дуже незвично. Дивлячись з боку, здається, що над пляжем пливе величезна білосніжна завіса.

Сім сестер входять до складу однойменного державного заповідника, що займає площу 280 гектарів.
Вікторія - водоспад на річці Замбезі у Південній Африці. Розташований на кордоні Замбії і Зімбабве. Ширина водоспаду - приблизно 1800 метрів, висота - 128 метрів. Шотландський дослідник Девід Лівінгстон відвідав водоспад у 1855 році і назвав його на честь королеви Вікторії. Раніше водоспад був відомий серед місцевого населення як «Гримлячий Дим» («Mosi-oa-Tunya»).



Практично у кожної країни є щось, що її уособлює і що з нею асоціюється, щось, що є її символом і чиє зображення дозволяє дізнатися про цю країну в будь-якій точці світу. Велика китайська стіна – безперечний символ Китаю, її надбання, слава і гордість.
Так, звичайно, було не завжди. Коли китайські правителі задумати будувати потужне оборонне укріплення на своїх північних кордонах, вони не заглядали так далеко в майбутнє. Захистити країну від набігів кочівників – в цьому полягала основна місія безпрецедентного будівництва. Але була й ще одна, не менш важлива: стіна, як кордон імперії, повинна була чітко позначити, де закінчуються межі лише недавно об’єднаної розрізненої держави, закріпити китайців в межах своєї цивілізації, попередити їх новий перехід в напівкочовий спосіб життя.
Зведення стіни почалося в непростий для Китаю час – III сторіччя до н.е. (Хоча самі перші спроби були зроблені ще в VII столітті до н.е.) було часом нескінченних воєн як усередині країни, так і з ворогами із зовні. Сотні тисяч людей були спрямовані на будівництво. Стіна зводилася буквально на кістках своїх будівельників – правителі вимагали будь-якою ціною якомога швидше досягти бажаного.
Якщо говорити про історію будівництва Великої Китайської стіни, то періодів її зведення Китай знав три. Тричі в країні оголошувалося гігантське будівництво, і тричі величезні натовпи людей зводили нові стіни і вежі, обкреслюючи кордони «Серединної імперії» неприступною перешкодою. Останнє таке будівництво трапилося  в період правління династії Мін в 1368 -1644 роки, коли стіна придбала той вигляд, який має і зараз.


У західній Польщі ховається дивовижний ліс, які багато інакше як казковим і не називають. Полягає він всього лише з 400 сосен, зігнутих біля самої основи, немов риболовецькі крюки. Найдивовижніше полягає в тому, що вигин кожного ствола спрямований строго на північ.
У цього лісу є декілька назв - "Кривий ліс", "Скорчений ліс" і "Ліс кривих стволів".
Засаджений в 1930 році "Кривий ліс" був викривлений деяким механічним чином спеціально для того, щоб стволи дерев можна було використати у будівництві човнів, в якості ребер жорсткості.
Спочатку вони були зігнуті практично горизонтально у напрямі півночі, це було зроблено для того, щоб забезпечити максимальний приплив світла, сприяючий їх росту. Завдяки цьому дерева досягли піку свого росту всього за 7-10 років. Сосна також була вибрана неспроста: її деревина дуже міцна і стійка до гниття, тому ідеально підходить для будівництва човнів, використовуваних в солоній або прісній воді. Проте, через всього декілька років після посадки дерев, ліс був покинутий, оскільки будівельна індустрія дерев'яних човнів на той час вимерла як клас.
Водоспад Анхель (Angel Falls) або Салто Анхель (Salto Angel) — найвищий у світі водоспад, розташований на річці Чурун, у тропічних лісах Венесуели, в Національному парку «Канайма», за 750 км на південний-схід від КаракасаСпадає з гори Ауянтепуй. Загальна висота водоспаду — 979 м (за деякими даними — 1034 м), висота вільного падіння — 807 м.
Дістатися до водоспаду зовсім не просто - він знаходиться в глухій, дикій місцевості серед тропічних джунглів куди не веде жодна дорога. Дістатися до нього можна тільки на моторному човні або на вертольоті. Складність подорожі посилюється тим, що водоспад найбільш повноводний і красивий в дощовитий сезон, коли повітряні екскурсії сильно утруднюються туманами і хмарністю, а човнові - бурхливою водою.





Найнеймовірніші місця на Землі, від яких захоплює дух.
Наскільки б витонченими і майстерними не здавалися твори сучасних художників, скульпторів і архітекторів, їм ніколи не перевершити творіння природи.
Зупиніться на хвилину і відчуйте красу цього світу. Сама природа створює ідеальні форми, фактури,  кольори, і у нас є унікальна можливість насолодитися цим видовищем - головне в будь-якій ситуації робити вибір на користь подорожей.